Domů / Kubota

Kubota traktor M7133 vč. nakladače

Prozatím nejvýkonnější řadou traktorů japonské značky Kubota je řada M7003, která disponuje výkonem až 175 koní a nabízí ty nejmodernější prvky výbavy pro maximální efektivitu a pohodlí při každé práci.
Výrobce: Kubota
Dostupnost: NENÍ SKLADEM
Kubota traktor M7133 vč. nakladače

Prozatím nejvýkonnější řadou traktorů japonské značky Kubota je řada M7003, která disponuje výkonem až 175 koní a nabízí ty nejmodernější prvky výbavy pro maximální efektivitu a pohodlí při každé práci.

Motor

Tento motor se může pochlubit nejnovější technologií splňující emisní limit Euro 5. Elektronicky řízené vstřikování Common Rail upravuje ideální načasování a množství vstřikovaného paliva v několika fázích pro optimální spalování. Tím je dosaženo nižší spotřeby paliva, vyšší účinnosti a nižší hlučnosti motoru. Redukcí oxidů dusíku ve výfukových plynech spolu se systémem vstřikování AdBlue, kombinací s filtrem pevných částic (DPF) a recirkulací výfukových plynů (EGR) je zajištěno, aby motor splňoval nejpřísnější současné emisní předpisy s dostatečnou rezervou. Optimální průběh a využití výkonu motoru zajišťuje systém Power Boost – tj. systém s automatickým procesem okamžitého navýšení výkonu motoru.

Převodovka

KVT (Kubota – Variable Transmission)
Tato převodovka poskytuje prakticky nekonečné množství rychlostí vpřed a vzad, což umožňuje pracovat optimální pojezdovou rychlostí s jakýmkoli přídavným zařízením. Vysoce citlivá a spolehlivá převodovka KVT má také schopnost dynamického brzdění motorem, udrží kontrolu nad traktorem a konstantní rychlost jízdy při sjíždění ze svahu.

Powershift 6 rychlostí × 5 skupin
M7003 může být vybaven také jednoduchou a spolehlivou Powershift převodovkou Kubota. Ta je rozdělena do 5 skupin se 6 rychlostními stupni. Celkem tedy disponuje převodovka 30 stupni vřed a 15 stupni vzad. Změnu směru jízdy je možné provést pákou hydraulického reverzoru na sloupku volantu nebo tlačítkem na joysticku. Některé pracovní operace není možné provádět při standardním rozsahu pracovních rychlostí, proto může být Kubota M7133 vybavena plazivými rychlostmi, což rozšiřuje počet převodových stupňů na 54 vpřed/27 vzad. Traktor tak dosahuje minimální rychlosti 0,45 km/h při 2 200 ot/min. Při rychlosti 40 km/h udržuje Eco mode snížené otáčky motoru na úrovni 1 500 ot/min, čímž je značně snížena spotřeba paliva a hladina hluku v kabině.

Xpress restart: Model Powershift obsahuje novou funkci nazvanou Xpress restart. Tato funkce ovládá hlavní spojku přímo aktivací brzdového pedálu. Řidič může zastavit traktor bez použití spojkového pedálu, což zajišťuje maximální pohodlí a produktivitu. Zejména práce s čelním nakladačem se tak stává mnohem pohodlnější a snadnější.

Multifunkční loketní opěrka

M7002-multifunkcni-loketni-operka

Pro ovládání více funkcí s menším úsilím vyvinula Kubota unikátní multifunkční ovládací opěrku, na které jsou soustředěny všechny hlavní funkce. Ty je možné ovládat velice snadno pravou rukou. Standardní model je vybaven jednoduchou multifunkční pákou, která umožňuje změnu směru jízdy vpřed a vzad, ovládání uzávěrky diferenciálu, ovládání zadního 3bodového závěsu a další. Modely Premium jsou navíc standardně vybaveny 7“ nebo 12“ dotykovým K monitorem, prostřednictvím kterého je možné velice snadno a intuitivně ovládat nejen další funkce traktoru, ale i ISOBUS příslušenství. Kabina M7003 může být odpružena mechanicky nebo pneumaticky.

Přední náprava

Adaptivní odpružení přední nápravy u M7133 zajišťuje komfortní jízdu. Tuhost odpružení může být nastavena ručně nebo automaticky ve třech úrovních případně uzamčena pro speciální aplikace.

Multisteer umožňuje snížení počtu otáček volantu ze třech nabízených variant. Díky této funkci máte zajištěno maximální pohodlí a produktivitu. Zejména práce s čelním nakladačem nebo na souvrati se tak stává mnohem pohodlnější a snadnější.

Hydraulika

M7133 v modelu Premium nabízí prémiovou hydrauliku, jako je CCLS a variabilní průtok, které mohou zvládnout celou řadu funkcí ve stejnou dobu, nezávislé čerpadlo s průtokem 110 l/min a elektronické ovládání až 6 hydraulických ventilů. Ve standardním provedení má otevřený systém s průtokem hydraulického čerpadla 80 l/min a mechanické ovládání až čtyř hydraulických ventilů.

Nová funkce výměnných ventilů umožňuje ovládání a přepínání mezi jednotlivými hydraulickými ventily na K monitoru.

Vývodový hřídel a tříbodový závěs

Kubota M7133 nabízí 4 rychlosti zadního vývodového hřídele ve standardním provedení (540/540E/1000/1000E). Možnost rychlé volby otáček zadního vývodového hřídele dává neomezené možnosti práce s různým nářadím. Traktor lze vybavit rovněž předním vývodovým hřídelem. Zadní 3bodový závěs kategorie III nabízí vysokou nosnost 9 400 Kg. Přední tříbodový závěs disponuje nosností 3 900 Kg.

M7002-vnejsi-ovladani-hydrauliky-a-PTO

M7002-pohled-zezadu

K Monitor

Všechny požadované funkce M7133 jsou zobrazeny na velkém dotykovém LCD displeji. Traktor je možno vybavit displejem o velikosti 7" případně 12". Úpravu a nastavení lze provádět jednoduše pouhými doteky prstu. Ovládání traktoru a zařízení prostřednictvím ISOBUS, GPS navigace s kompatibilním automatickým naváděním – to vše je na panelu intuitivně uspořádáno. Je zde i jednoduchá možnost úpravy zobrazovaných dat.

M7002-vyhled-z-kabiny

Automatické navádění a řízení

M7003 je kompatibilní s jakýmkoli ISOBUS konektorem. Informace z připojeného zařízení jsou zobrazovány na LCD displeji, přes který je možné zařízení nastavovat a ovládat. Management řízení M7133 pracuje s GPS a s připojeným zařízením prostřednictvím ISOBUS. Kompatibilní zařízení provádí plně automatizované operace podle přizpůsobitelného programu. Například, je-li dosaženo konce řádku, obsluha může jednoduše stisknout tlačítko pro spuštění sledu několika operací. Připojené nářadí se automaticky zastaví, zvedne, otočí a opět spustí. Management umožňuje obsluze soustředit se na manévrování a pomáhá zajistit přesnější zatáčení a dosáhnout vyšší efektivity práce. K dispozici jsou připravené programy pro různé úkoly, ale každý si je může přizpůsobit dle svých speciálních potřeb a uchovat v paměti pro příští použití.

TIM (Tractor Implement Managment)

Systém TIM (Tractor Implement Management) umožňuje připojenému zařízení automaticky řídit funkce traktoru, nabízí tak nové možnosti v precizním zemědělství.

Čelní nakladač

Originální čelní nakladač Kubota s integrovaným joystickem výrazně zjednodušuje práci s čelním nakladačem. Díky umístění joysticku pro ovládání čelního nakladače jej máte vždy v ideální poloze a můžete se soustředit pouze na práci před sebou.

Rychloupínací systém

Obsluha může rychle připojit nebo odpojit současně všechny hadice prostřednictvím jedné páky.

Rychlá montáž a demontáž nakladače

Nasazení či sejmutí čelního nakladače už nemůže být jednodušší díky integrovaným podpěrám a absenci jakéhokoliv nářadí.

Tlumič rázů

Tlumič pomáhá minimalizovat rázy, které vznikají na výložníku nakladače při jízdě s traktorem po silnicích a účelových komunikacích.

Třetí funkce

Dovybavení třetí funkcí.


Tento stroj se dodává ve smontovaném a zprovozněném stavu, technik Vám stroj předvede, vysvětlí a zaškolí obsluhu. Předání je možné u nás na prodejně v Přerově nebo lze stroj dovézt až k Vám naším rozvozem - tuto službu poskytujeme v okolí Přerova do vzdálenosti dle Prémiové dopravy.

Specifikace
Motor Kubota V6108-CR-TIEF5
Výkon 99.3 kW
Počet válců 4
Převodovka Powershift
Rozměr kol - přední 540/65 R28
Rozměr kol - zadní 650/65 R38
Posilovač řízení Hydraulický
Max. pojezdová rychlost 40 km/h
Brzdy hydraulické kotoučové, zapínání 4 × 4 při brzdění
Zdvihový objem 6124 cm3
Objem palivové nádrže/AdBlue 330/38 l
Počet rychlostních stupňů 30 vpřed/15 vzad (54 vpřed/27 vzad superplazivé ry
Průtok hydraulického čerpadla 80 l/min
Zvedací síla vzadu 9400 kg
Počet hydraulických okruhů 3 mech. ovládané (volitelně 4)
Průměr otáčení 0 m
Pohotovostní hmotnost 6 600–7 350 kg
Rychlost vývodového hřídele 40/540E/1 000/1 000E
Typ vývodové hřídele elektricky ovládaná, mokrá vícekotoučová spojka, s